1.maija stafete

 1.maija stafete.

Elizabete Zirnīte 12.a 

Maijs ir skolu stafešu mēnesis, kas parasti aizsākas ar pirmā maija stafeti Rīgas ielās. Katru gadu šis pasākums pulcē  apmēram  divus tūkstošus skrējēju dažādās vecuma grupās : skolēnus, studentus, dažādu darba kolektīvu pārstāvjus.

Otrdien, 1. maijā, plkst. 11.00 starts tika dots tradicionālajam ielu stafešu skrējienam, kas risinājās 11. Novembra krastmalā. Iļģuciema vidusskolai dalība šajās stafetēs nu jau kļuvusi par ierastu tradīciju. Katru gadu bērni intensīvi gatavojas, lai maija stafetēs varētu sasniegt lieliskus rezultātus.  Skatītājiem bija iespēja vērot klātienē, kā mazie un jaunieši cīnās par augstākajām vietām.

Tieši šogad skolēni sasniedza mūsu skolas vēsturē  augstus rezultātus, savā skrējienā  ierindojoties pirmajās trīs vietās. Bet kopvērtējumā 4.-9. klašu komandas neiekļuva godalgotajās vietās, tomēr iekļāvās pirmajā astotniekā.  4.-5.klašu meitenes sasniedza rezultātu, kas ļāva komandai ierindoties  6.vietā, savukārt zēnu komandas sasniegums- 7.vieta. 6.-7.klašu meitenes ierindojās 8.vietā, šīs vecuma grupas zēni  stafetes skrējienā sasniedza  6.vietu. 8.-9.klašu meitenes kopvērtējumā uzrādīja  8.rezultātu, tas nozīmē-8.vieta. Zēni, kuri pārstāvēja 8.-9. klašu grupu, ierindojās 5.vietā. Īpaši augstu rezultātu –trešo vietu kopvērtējumā  ieguva vidusskolas vecuma grupas zēni, bet 10.-12.klašu grupā mūsu  meitenēm ar sasniegto 7.vietu nebija iemesls lepoties. Meiteņu konkurence šogad bija milzīga, un komandas cīnījās pat par sekundes desmitdaļām. Taču, lai gan bija liels vējš un savstarpējas nesaskaņas posmu atrašanā, meitenes uzrādīja labus rezultātus.

Lielu pārsteigumu šogad sagādāja 12.klases zēni, kas ar lielu gribasspēku un neatlaidību  izcīnīja skrējienā otro vietu. Ar nelielām kļūdām, kā stafetes kociņa nomešana un aizgulēšanās, viņi tomēr kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā. Mūsējos apsteidza Purvciema vidusskolas un Ziemeļvalstu  ģimnāzijas zēni.

Šogad stafetes posmi tika pagarināti, tāpēc puišiem nācās cīnīties kā lauvām, lai apsteigtu citu skolu jauniešus. Lielais vējš neapturēja puišus, un tādēļ viņi lepni varēja kāpt uz pjedestāla, iegūstot  atzinības dāvanas no Rīgas pilsētas.

Ar komandām visu dienu bija kopā skolotāji Alda Juškēvica un Jānis Rītiņš, kuri uzmundrināja skrējējus katrā solī, tāpat kā visus iepriekšējos skolas gadus katru dienu.

Pēc 1.maija stafetēm izjūtās dalījās skolas sportisti: Signe Dzene, Artūrs Briežkalns un Diāna Baumgartnere:

„ Adrenalīns šogad pārņēma visus. Arī līdzjutēji mūs vētraini atbalstīja. Skrējiens nebija grūts, tāpēc jau sākumā spējām izrauties. Bet kopvērtējumā ieguvām tikai 8.vietu.Nākamgad būs vēl labāk, ” tā par skrējienu izsakās Diāna no 9.klases.

 „Neskatoties uz nelielo kļūdu ar stafetes kociņa nomešanu, vērtēju savu sniegumu pozitīvi. Citiem traucēja lielais vējš, bet man sanāca skriet pa vējam. Ļoti priecājos, ka skolotāja Alda atbalstīja ar skaļiem saucieniem, tas lika skriet vēl ātrāk,” par skrējienu izsakās Artūrs Briežkalns, 12.klases skolnieks.

„Biju izvēlēta garākā posma- 800m skriešanai, posms likās grūts un lielais vējš, kurš traucēja, nepadarīja skrējienu vieglāku. Šogad posmi bija izkārtoti savādāk un daudzām meitenēm radās nesaprašanās par posmu atrašanās vietu, tā nu viņas skraidīja un meklēja pareizo vietu. Bet nekas mūs neapturēja un ieguvām trešo vietu savā skrējienā,” tā par skrējienu stāsta Signe Dzene, 12.klases skolniece.

Skaļi skrējējus uzmundrināja ne tikai skolotāji, bet arī līdzjutēju pulciņš. Viens no viņiem Mārtiņš: ,,Esmu Iļģuciema vidusskolas absolvents. Beidzu skolu 2005.gadā. Šodien atbalstu māsu un viņas komandu. Pats esmu skrējis stafetē trīs gadus, aizstāvot savas vidusskolas godu.”

,,Es Iļģuciema vidusskolas komandā stafetes skrējienos esmu piedalījies piecus gadus. Liekas, ka tikko pats būtu skrējis. Vienreizējas sajūtas! Malači!” tā par šodienas emocijām Iļģuciema vidusskolas absolvents Jānis.