Angļu valodas nometne Slovākijā

Sadarbība turpinās 

 Esot nometnē Slovākijā, mūsu skolēni iepazinās ar lieliskiem pasniedzējiem- Jon (Anglija), Kyle, Jillian, Jeff, Angelica (ASV), kā arī ar nometnes vadītāju Roman (Slovākija), kuru atmiņās mūsējie paliks ar savu grandiozo saukli „Two Tables” (Divi Galdi).

Šā gada 16. oktobrī mūsu skolā viesojās viena no interesantākajām Slovākijas nometnes pasniedzējām Angelica. Viņu sagaidīja skolēni un  iepazīstināja ar skolu, tās direktori Ivetu Tauriņu, skolas muzeju, stadionu.

Šī tikšanās beidzās ar kopēju tējas dzeršanu un dalīšanos atmiņās gan par nometnē piedzīvoto gan arī sarunās par līdzīgo un atšķirīgo starp Latvijas un Amerikas skolām. Mūsu viešņa bija patiesi patīkami pārsteigta, jo ieraudzītais šeit stipri atšķīrās no viņas skolas Kalifornijā.

Tā bija lieliska diena, kad varējām pakavēties atmiņās un saprast to, cik vērtīgi ir iegūt jaunus draugus un tos nepazaudēt.

Svešvalodu metodiskās komisijas vārdā apkopoja angļu valodas skolotājas Gunta Tropa un Indra Egle


Angļu valodas nometne Slovākijā

Mācību gads angļu valodas skolotājām un 23 skolēniem no 7.-12. klasēm sākās starptautiskā angļu valodas nometnē „International Village” Slovākijā.

Nedēļas laikā skolēni pieredzējušu pasniedzēju (ASV un Anglija) vadībā papildināja savas zināšanas angļu valodā un pēcpusdienās piedalījās radošās darbnīcās un sporta nodarbībās. Iesaistoties aktiermeistarības, „make-up”, līnijdeju, rokdarbu, mūzikas (stomp) un kulinārijas nodarbībās, skolēniem bija lieliska izdevība ne tikai apgūt ko jaunu, bet arī aktīvi komunicēt angliski.

Iecienītākās aktivitātes mūsu skolēniem bija kopā ar pasniedzēju Kyle, kurš prata aizraut ar savu entuziasmu, nenogurdināmību un lielisko humora izjūtu.

Viena no aizraujošākām šī ceļojuma sastāvdaļām bija ekskursijas, kurām bija veltīta viena no nometnes dienām. Skolēni devās izbraukumā ar plostiem pa Polijas un Slovākijas robežupi Dunajecu, apmeklēja Demanovskas ledus alas un iekaroja Zemo Tatru virsotni Čopoku, kur viņus sagaidīja stiprs vējš un ļoti bieza migla.

Lai arī nometne ilgst vienu nedēļu, nepieciešamais laiks, lai tai sagatavotos, ir daudz ilgāks. Skolēniem tiek uzdoti divi mājas darbi- grupas prezentācija (video) un prezentācija par savu valsti un skolu. Šogad nometnē piedalījās 6 valstis (Dānija, Lietuva, Polija, Beļģija, Maķedonija, Latvija) un katras šīs valsts prezentācija nometnē sniedza skolēniem jaunas zināšanas un ieskatu par šo valstu kultūrām, tradīcijām un nacionālajiem ēdieniem.

Skolēni atzīst, ka nometne bija lieliska iespēja ne tikai iepazīt citu valstu skolēnus, bet sadraudzēties arī pašiem un katram novērtēt savas spējas un izturību.

Galerija

 Svešvalodu metodiskās komisijas vārdā apkopoja angļu valodas skolotājas Gunta Tropa un Indra Egle