Skolēnu dome

 


Izglītojošais seminārs Rīgas izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu dalībniekiem

„Vēlos būt līderis!”

Iļģuciema vidusskolas skolēnu pašpārvalde rīko pasākumus, ar jaunām, interesantām idejām cenšas uzlabot skolēnu ikdienu. Ir interesanti iesaistīties šajā skolēnu kopā, jo gūsti pieredzi, piemēram, pasākumu organizēšanā, kā arī vari iesaistīties ārpusskolas pasākumos. Šāda iespēja domei radās rudenī, kad saņēmām piedāvājumu piedalīties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes un „Rīgas Skolēnu domes atbalsta fonda” rīkotajā seminārā „Vēlos būt līderis!”. Uz semināru devos es, 11. klases skolniece Asnate Skādule, un 9. klases skolnieks Artūrs Jirgensons.

Seminārs notika no 23. oktobra līdz 26. oktobrim Cēsīs. Visu semināra laiku dzīvojām bērnu un jauniešu centrā „Spārni”. Pirmais vakars tika pavadīts jautrā gaisotnē, iepazīstoties ar parējiem 64 semināra dalībniekiem un vadītājām Baibu Vārnu un Madaru Šmiti, spēlējot daudz interesantu spēļu.

Katru dienu iesākām ar rīta vingrošanu. Brokastis, pusdienas un vakariņas ēdām skolā, kas atradās tālāk no „Spārniem", un ceļš uz to kompensēja pavadīto laiku telpās. Otrajā dienā sadalījāmies četrās grupās un varējām sākt savu apli jeb nodarbību apmeklēšanu. Vienā dienā notika divas 3 stundu nodarbības. Varējām mākslinieciski izpausties, lejot sveces un apgleznojot burciņas, pie pasniedzējas Antras Bāliņas Diega. Neformālās izglītības treneris un biedrības „Lūzumpunkts” biedrs Māris Resnis caur dažādiem uzdevumiem, piemēram, grupas dalībnieku kopīgo interešu meklēšanu vai video uzņemšanu, kurā nedrīkst runāt, tikai parādīt stāstu, lika saprast, ka visa pamatā ir sadarbība. Otrās dienas noslēgumā grupas iestudēja teātri, attēlojot kādu visiem labi zināmu seriālu. Protams, neiztikām arī bez daudz jautru spēļu spēlēšanas.

Trešajā dienā jaunatnes apmācītājs un biedrības „Jasma” dalībnieks Aleksandrs Oļeiņikovs caur situāciju izspēlēšanu, jautājumu uzdošanu deva padomus par komunicēšanu, liekot saprast, ka nevienmēr runāt nozīmē pateikt. Jauniešiem tuvo sociālo tīklu vidi apsprieda reklāmas aģentūras „Inspired Digital” satura menedžeris Kārlis Upsavs, aicinot padomāt par saviem sociālajiem tīkliem un ievietoto informāciju. Sacensību gars bija jūtams vakarā, kad notika „Radošās Olimpiskās spēles”. Grupas pildīja uzdevumus – izsniegtais priekšmets jāsamaina pret ko vērtīgāku un jāuztaisa rotājums no lapām. Tika dots noteikts laiks un visiem ar vairākiem piegājieniem izdevās no cēsiniekiem iegūt ko vērtīgu, piemēram, kādam tā bija tenisa rakete, kādam grāmata un pat grupas AC/DC disks. Pēctam sekoja mierīga dziesmu minēšana un kopā būšana.

Pēdējā diena bija ļoti interesanta. Pēc brokastīm tikāmies ar Cēsu jauniešu domes pārstāvjiem. Viņi mums bija sarīkojuši orientēšanos pa visu pilsētu, tā redzējām daudzus Cēsu pilsētas apskates objektus – Cēsu pili un tās apkārtni, vecpilsētu, Rožu laukumu, Vienības laukumu un, protams, Vidzemes koncertzāli „Cēsis”, kur gids mums pastāstīja par īpašo koncertzālē, izrādot arī zāles, telpas.

Pasākuma vadītājas radīja īsto atmosfēru, lai semināra laikā visi justos priecīgi un gatavi iesaistīties visās aktivitātēs. Nodarbību vadītāji savas nodarbības padarīja ļoti interesantas, un caur dažādiem uzdevumiem viņu mācītais palicis atmiņā. Viennozīmīgi varu teikt, ka šādi semināri ir vērtīgi, jo gūsti jaunus iespaidus, iepazīsti jaunus cilvēkus un pieredzes bagāža ir liela.

 Asnate Skādule

Arturs Jirgensons


Ziedojums dzīvnieku patversmei.

 

            Šī gada 19. novembrī ( trešdien ) Iļģuciema vidusskolas skolēnu domes pārstāvji devās uz dzīvnieku patversmi Zasulaukā ‘’Dzīvnieku draugs ‘’, lai noziedotu Mārtiņdienas gadatirgū satirgoto naudiņu.

            Patversmes pārstāvji laipni sagaidīja ziedotājus. Viesošanās laikā tika uzzināts tas, ka patversmi decembrī domā slēgt ciet, jo nav līdzekļu, pa ko to uzturēt. Līdz tam laikam patversme cenšas atrast visiem dzīvnieciņiem pienācīgas mājvietas. Pašlaik patversmes aprūpē ir 12 kaķi, bet precīzs suņu skaits nebija nosaukts. Tāpat arī paciemoties pie suņiem domes pārstāvjus nelaida.

            Kopumā atsauces par braucienu uz patversmi ir pozitīvas, taču sarūgtina tas, ka patversmi slēgs. Iļģuciema vidusskola ar Mārtiņdienas gadatirgu savāca līdzekļus, kas nedaudz atviegloja dzīvnieciņu uzturēšanu.

Galeriju skatīt šeit

Ar cieņu, domes prezidente K. Okuņkova.


Skolēnu dome

No teorētiskā viedokļa skatoties skolēnu dome ir skolēnu grupa, kas skolā organizē dažāda veida pasākumus, piemēram, skolas balles, konkursus, tirdziņus u.c. Bet, ja skatās praktiski, tad tie ir skolēni, kuriem interesē skolas sabiedriskā dzīve un viņi cenšas to pilnveidot.

Runājot par prioritātēm, ko sniedz skolēnu dome, var minēt dažas lietas, piemēram, pirmajam uzzināt informāciju par skolas pasākumiem, piedalīties to organizēšanā un veidošanā, iepazīties ar skolēniem no citām klasēm, gūt pieredzi pasākumu veidošanā.

Šajā mācību gadā mūsu prioritāte ir organizēt pēc iespējas vairāk pasākumus, iesaistīt skolēnus aktīvāk piedalīties skolas dzīvē, piemēram, skolas muzeja pilnveidošanā vai skolas avīzes rakstīšanas atsākšanā. Mūsu mērķis ir parādīt, ka skola ir forša un ka te var ne tikai mācīties, bet arī izklaidēties

Mūsu skolas skolēnu dome šogad sastāv no 27 domes dalībniekiem. Šajā sastāvā ietilpst vismaz viens pārstāvis no katras klases posmā no 5. – 12. klasei. Skolēnu dome aktīvi darbojas vismaz vienu reizi nedēļā ( pirmdienās, pēc 3 mācību stundas ). Vajadzības gadījumā sēdes tiek sasauktas biežāk un par sanāksmēm tiek izlikta informācija skolā pie stundu saraksta. Skolēnu dome nav piespiedu pasākums un tajā skolēni piedalās pēc brīvas gribas. 

ICVS SKolēnu domes reglaments