Dzejas dienas 2015

 “…neaudzina, pats topu…” / Rainis /

Dzejas dienu pasākumi Iļģuciema vidusskolā

   Latvijas Nacionālais teātris sezonu uzsāk ar Raiņa lugu “Uguns un nakts” iestudējumu, “Latvijas Pasts” laiž klajā pastmarkas ar Raiņa un Aspazijas attēliem, abu dzejnieku dzīvesstāstiem veltīta izstāde iekārtota pat galerijā “Centrs”. Vai Rainis atkal modē? Kamēr atbildi uz šo jautājumu sabiedrība vēl apdomā, nākas secināt – 2015.gadā par Raini un Aspaziju runā visi, viņu darbi atkal ir aktuāli.

    10. un 11.septembrī Iļģuciema vidusskolā notika Dzejas dienu pasākumi ”…neaudzina, pats topu…”, veltīti Raiņa 150 gadu jubilejai.1.-2.klašu grupa un 3.-4.klašu grupa klausījās stāstus par Žaniņa ( Raiņa) bērnību, mēģināja atcerēties lasītos Raiņa dzejoļus. Mazajiem palīdzēja 5.klašu skolēni, kas deklamēja Raiņa bērnu dzeju. Pasākuma laikā izskanēja arī dziesma ar Raiņa vārdiem ( paldies skolotājai Andrai Krūmiņai!) un skolēni dzīvoja līdzi multfilmu varoņiem, vizualizējot Raiņa dzejas pasauli. 5.-6.klašu un 7.-8.klašu skolēni iepazina ne tikai Raiņa bērnībā piedzīvoto, bet arī citus viņa dzīves posmus : mācības Rīgā, studijas Pēterburgā, žurnālista darbu, iepazīšanos ar Aspaziju un izsūtījuma skaudrumu Sibīrijā. 9.-12.klašu skolēniem bija iespēja izsekot Raiņa dzīvei no pašas pirmās bērnības atmiņas līdz rūgtajiem pārdzīvojumiem un nodevībai 20.gs. 20.gados. Skolotāju – Andras Brices, Astras Tukišas un Sandras Zaiko – stāstījumu papildināja attēli, fotogrāfijas, mūzika un video. Pasākuma beigu daļā tika atgādinātas Dzejas dienu tradīcijas. Raiņa dzīvi un daiļradi stundas laikā neiepazīt, tāpēc jālasa, jāklausās, jāskatās pašam. Dzejas dienu pasākumu laikā tika piedāvātas iespējas vēl citos veidos izzināt Raiņa mākslu, tā ka atliek tikai noskaņoties un sākt…

    Raiņa vārds skolā turpinās skanēt visu septembri. Jau noris nākamās aktivitātes – Raiņa dzejoļu radoša interpretācija zīmējumu un kolāžu veidā, skolēnu uzstāšanās ar publisko runu, radošie darbi. Labākie skolēnu zīmējumi būs aplūkojami izstādēs skolas gaiteņos, bet radošo darbu fragmenti lasāmi skolas mājaslapas e-literārajā žurnālā “Pumpuriņi”.

     Paldies Ērikam Ignatjevam, Danielam Ozoliņam, Markam Toniņam un Raivim Gavrilovam par atbalstu pasākumu sagatavošanā un vadīšanā

     Nākamais Latviešu valodas MK organizētais pasākums plānots patriotisma mēnesī novembrī, un tas būs skatuves runas konkurss “Iļģuciema vidusskolas zvirbulis”.

Galerija