Ekskursijas

2.b un 4.a klases š.g. 12.oktobrī devās uz Saldu , lai noskaidrotu, kā piens pārtop kārumā.

Uzzinājām, ka Saldus konfektes "Gotiņa" ražotne ir vienīgā vieta Latvijā, kur vērojams roku darbs konfekšu iesaiņošanā. Skatījāmies, kā no mīkstās masas, to sagriežot un ietinot vairākos papīrīšos, top mums labi pazīstamā gardā konfekte. Varējām cienāties ar svaigo, mīksto konfekti cik tik tīk. Nogaršojām arī gardos krēmus un marmelādes. Par visu, ko ražo un kā ražo kombinātā, uzzinājām noskatoties īsfilmu. Nobeigumā  iegādājāmies kādu no kārumiem līdzi nešanai.

Izkustējāmies labiekārtotā bērnu laukumā un nedaudz uzzinājām par Saldus vēsturi.

Pēcpusdienā mums bija sarunāta viesošanās pie bitenieka Jāņa Vainovska Blīdenē. Saimnieks mūs sagaidīja ar iekurtu ugunskuru un sagatavotiem koka iesmiņiem līdzpaņemto desiņu cepšanai.

Kad bijām iestiprinājušies, tad saimnieks Meduspils bišu dravā “Kāres” mūs iepazīstināja ar dravnieka darbu un savu miermīlīgo bišu saimi.

Redzējām un daudz jauna uzzinājām par bitēm, medu un tā ievākšanu, kā arī nogaršojām dažāda veida medu.


3.a klases ekskursija

28.septembrī 3.a klase bija ekskursijā uz Ķoņu dzirnavām un Rūjienas saldējuma ražotni.
Ķoņu dzirnavās varējām izsekot līdzi graudu ceļam, kā tie pārtop par miltiem, kā arī redzējām kā strādā ar retro stila mašīnām, kuras vēl joprojām ir darba kārtībā un vēl joprojām veic savu darbu – plucina, kārš, vērpj un satin vilnas dziju šķeterēs. Pēc ekskursijas, dzirnavu saimniece mūs uzcienāja ar medu un tikko ceptiem maizes klaipiem!
Rūjienas saldējuma ražotnē redzējām videofilmiņu par to, kā top saldējums. Pēc filmiņas varējām nobaudīt dažādu veidu saldējumus un uzkāpt uz motocikla, kurš ir Rūjienas saldējuma logo jau kopš 1912.gada.


EKSKURSIJA 6.A ZANZIBĀRA,

DZĪVNIEKU PATVERSME “MEŽA VAIROGI”

29.septembrī 6.a klase kopā ar vecākiem devās ekskursijā.

Tā sastāvēja no 2 daļām.

Pirmā daļa bija ir izglītojoša un izklaidējoša. Tā deva iespēju:

aktīvi atpūsties (stratēģiskas spēles un team building uzdevumi)

Instruktori-programmu vadītāji vadīja aktivitātes.  Programmas noslēgumā bija pikniks (desiņas, tēja, maršmalovi)

Otrā daļa – dzīvnieku patversmes “Meža Vairogi” apmeklējums, kurā:

  • aktualizējām, cik svarīgi ir būt sociāli atbildīgiem sabiedrības locekļiem, palīdzot mūsu mazākajiem brāļiem - suņiem un kaķiem;
  • vedām pastaigā patversmes suņus;
  • fotografējamies ar suņiem un dalījāmies ar fotogrāfijām sociālajos tīkos ar mērķi - palīdzēt sunim vai kaķim atrast mājas.