Florbola sacensību sezonas atklāšana

      Oskars Valtenbergs 12.a

          2012.gada 6.marts bija parasta saulaina diena, taču Iļģuciema vidusskolas sporta dzīvei tas nozīmēja ko citu – florbola sacensību sezonas atklāšanu. Florbola sacensības aizsākās ar vidusskolas komandu spēlēm. Iļģuciema vidusskola komanda sastāv no 12.klašu skolniekiem un viena 9.klases skolnieka. Mūsu komandas sastāvs ir šāds: Rihards Murāns, Artūrs Žigulins, Roberts Dīriņš, Elvis Raginskis, Edgars Cimdiņs, Artūrs Fadējevs, Edijs Gāršnieks, Jānis Šmits, Rūdolfs Jaunvalks, Edgars Naglis, Kārlis Dauškāns. Mēs lepojamies ar savu komandu!

            Pirmajā sacensību dienā mūsu skolai bija jāspēkojas ar Osvalda vidusskolas, 68. un 69. vidusskolas komandām. Visas spēles bija spraigas un nogurdinošas. Iļģuciema vidusskolas komandai bija tas gods spēlēt pašu pirmo spēli pret Osvalda vidusskolas zēniem. Divdesmit minūšu spraigā spēle beidzās ar rezultātu 11:0 mūsu labā.

            Neliela atpūta mūsu skolas komandai nāca par labu, jo mūsu nākamie pretinieki bija 68.vidusskolas zēni. Kamēr Iļģuciema vidusskolas puiši atpūtās, 68. un 69. vidusskolas mērojās spēkiem savā starpā un ar rezultātu 8:1 uzvarēja 69.vidusskolas zēni. Arī mēs pieveicām 68.vidusskolas puišus ar rezultātu 8:0. Šī spēle arī bija diezgan interesanta,  un spriedze sporta zālē tikai pieauga.

            Pēc iepriekšējās spēlēs mūsu puišiem bija lielāks pārtraukums, jo Osvalda vidusskolas komanda cīnījās par uzvaru pret savām pretiniecēm. Taču Osvalda vidusskolas komandai veiksme gāja secen un spēlēs pret 68. un 69. vidusskolas komandām viņi zaudēja attiecīgi 1:3 un 0:5.

            Pēdējā spēle bija visspraigākā un vissmagākā mūsu puišiem. Par katru cenu abas komandas centās raidīt bumbiņu pretinieku vārtos. Abām komandām bija spēcīgs uzbrukums un laba aizsardzība. Tomēr pēc pareizas taktikas mūsu komanda iesita divus vārtus un mēs uzvarējām ar rezultātu 2:0.

            Šo dienu Iļģuciema vidusskolas komanda pabeidza ar trīs uzvarām un kopēju vārtu attiecību 21:0. Šīs trīs uzvaras nodrošināja vietu Kurzemes rajona finālsacensībās.

[Bildes apskatāmas galerijā "Florbola sacensību sezonas atklāšana"]


Par notikumiem spēles gaitā mums vairāk spēs pastāstīt komandas kapteinis Rihards Murāns.

Labdien, Rihard! 6.martā tu ar savu komandu spraigā cīņā izcīnīji uzvaru. Kā tu vērtē komandas spēli?

Es domāju, ka nospēlējam ļoti pārliecināti, saliedēti. Ne velti savā laukumā mūsu vārtsargs palika nepārspēts.

Tev kā komandas kapteinim bija kaut kāds īpašs spēlēšanas plāns vai taktika?

Nē, nebija nekāds spēles plāns. Katrā spēlē bija vienkārši jāuzvar. Priekšsacīkstēs (apakšgrupu spēlēs) vienmēr ir spēles, kurās katrs individuāli cīnās par vārtu gūšanu.

Kādas bija tavas izjūtas, kad uzvarējāt? Vai arī tu pirms spēlēm jau zināji, ka uzvarēsim?

Katru gadu apakšgrupu spēlēs nākas spēlēt pret maz pieredzējušām skolu komandām. Es domāju, ka katrs spēlētājs komandā uzskatīja, ka tas ir tikai loģiski un pašsaprotami, ka mums uzvara ir garantēta.

Tu saskati atšķirību, ja fināls ir tieši nākamajā dienā, nevis divas dienas pēc apakšgrupu spēlēm?

Protams! Spēlēt uzreiz nākamajā dienā ir nedaudz grūtāk. Tas ir gan tīri psiholoģiski, gan fiziski grūtāk.

Un laukumos jeb vietā, kur spēlē, cik lielu atšķirību tu  sajūti?

Mūsu skolā laukums ir nedaudz mazāks. Spēlējot uz mazā laukuma, ir mazāk jāskraida, var spēlēt saliedēti, ļoti tuvu pretinieka vārtiem. Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā (RVVĢ) ir lielāks laukums, tas nozīmē, ka ir jāspēlē plašāk ar garām un ļoti precīzām piespēlēm. Katram individuāli spēlējot, ir vieglāk izplesties, pārspēt pretinieku tieši uz lielā laukuma.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, vai šogad spēlēt bija grūtāk?

Negaidīti, taču lielu pretestību apakšgrupā izrādīja 69.vidusskola. Tieši šī spēle bija visgrūtākā Iļģuciemā. Tomēr lielāks prieks bija, spēlējot RVVĢ pret 34.vidusskolu. Lai gan spēle iesākās neveiksmīgi, neilgā laikā zaudējām divus vārtus, taču vēlāk jau veiksmīgi izlīdzinājām rezultātu. Neilgi pirms spēlēs beigām es iemetu uzvaras vārtus, un tādējādi mēs uzvarējām ar 3:2.

Liels paldies par interviju!

Oskars Valtenbergs 12.a