Jaunatnes olimpiāde 2012

 

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde 2012.

 Rihards Murāns 12. a

Kā jau katru gadu februārī, arī šogad Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde notika Ērgļu pilsētā. Šogad jaunatnes sacensībās tika pieteikts rekordliels dalībnieku skaits. Olimpiādes sešos atšķirīgos sporta veidos sacentās 1150 jaunie olimpieši, kas ir gandrīz par simts dalībniekiem vairāk, salīdzinot ar aizvadīto gadu, kopā piedalījās 134 skolu komandas no 41 pašvaldības.

 

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde ir vienīgais kompleksais ziemas sporta notikums Latvijā, kurā Latvijas jaunieši var patiesi izjust olimpisko gaisotni, sacenšoties ar vienaudžiem, gluži tāpat kā tas ir pasaules mēroga olimpiādēs. Viens no Latvijas Jaunatnes olimpiādes ir noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes tieši olimpiskajos ziemas sporta veidos, kā arī sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā, veicinot Latvijas skolu iesaistīšanos jaunatnes sporta aktivitātēs.

 

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē vislielākais dalībnieku skaits tika pieteikts distanču slēpošanā – 373 sportisti. Biatlonu pārstāvēja 112 sportisti, ātrslidošanu 97 jaunieši, un hokeja laukumā spēkiem mērojās 24 komandas.

 

Savukārt Latvijas augstākā kalna Gaiziņa pakāje „Lido kalnā” tika pieteikti kopā 231 kalnu slēpotāji un 205 snovbordisti, tostarp arī trīs Iļģuciema vidusskolas sportisti: sestās klases skolnieks Krišjānis Lamberts, kā arī divi divpadsmito klašu skolnieki Edgars Dreimanis un Rihards Murāns.

Snovbordā dalībnieki sacentās milzu slalomā – divās trasēs, saskaņā ar kalnu slēpošanas sacensību noteikumiem, kopā summējot abu trašu rezultātus. Vietas izcīnīja zēni un meitenes katrā grupā pēc labākā rezultāta divu braucienu summā. Uzvarētāji tika noteikti individuāli gan zēniem, gan meitenēm.

           

Jau olimpiādes pirmajā dienā tika noskaidroti labākie ātrslidošanā, hokejā, kalnu slēpošanā un snovbordā.

Iļģuciema vidusskolas skolnieks Krišjānis Lamberts (Vīrieši 3.grupa,) kopā 12 dalībnieki izcīnīja augsto .5 vietu, savukārt Edgars Dreimanis un Rihards Murāns (Vīrieši 1. grupa) ierindojās attiecīgi 39. un 59. vietā 74 dalībnieku konkurencē.

 

Pēc Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes 2012 Ērgļos savās izjūtās un emocijās dalījās visi trīs Iļģuciema vidusskolas sportisti:

 

„Ērgļos bija jautri. Manā vecuma grupā bija maz citi snovbordisti, tāpēc esmu priecīgs ar izcīnīto piekto vietu Latvijā,” tā atzīst Krišjānis Lamberts.

 

„Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kas kā jau katru gadu norisinājās Ērgļos ir kā lieliska iespēja gūt pozitīvas emocijas un pieredzēt kaut ko jaunu ikvienam.

”Es noteikti aicinātu ikvienu interesentu pieteikties šāda veida pasākumos, kas kalpo kā lielisks piedzīvojums, turklāt piedalīšanās Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē ir bezmaksas,” uzskata Edgars Dreimanis.

 

Es uzskatu, ka paralēlā slaloma trase bija diezgan sare’’gīta un nedaudz apledojusi „Lido kalnu” es vērtēju kā jautru un pieredzes bagātu braucienu. Lieki piebilst lielo konkurenci manā vecuma grupā, taču kopumā vērtējot esmu apmierināts gan ar organizatoriskajiem jautājumiem, gan arī ar savu rezultātu.

 

Olimpiādes norise, manuprāt, vērtējama ļoti pozitīvi. „Lido kalnā”, kur norisinājās paralēlā slaloma sacensības snovbordā, bija viegli pieejama informācija par saviem rezultātiem, noteikumi tikai skaidri izskaidroti, kā arī sacensību starti norisinājās bez lielas tehniskas aizķeršanās.

[Bildes apskatāmas galerijā "Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde 2012"]