„Labi vārdi sirdi silda”

 Gustavs Ziemelis ( 7.b)  LVA rīkotajā radošo darbu konkursā „Labi vārdi sirdi silda” iegūst  1.vietu

Ikgadējam Latviešu valodas aģentūras organizētajam radošo darbu konkursam Iļģuciema vidusskolas latviešu valodas skolotājas iesūtīja trīs 7.b klases skolēnu – Gustava Ziemeļa, Dārtas Eglītes un Elīnas Agnetas Lambertes – radošos darbus.

Pavisam konkursā bija iesūtīti 418 darbi – dzejoļi, domraksti, esejas, pārspriedumi, zīmējumi, kolāžas un dziesmas - no dažādu Latvijas novadu skolām, kā arī no Ņūdžersijas, Bostonas, Briseles, Vašingtonas, Bergenas, Mineapoles, Strasbūras un Frankfurtes pie Mainas. Skolēnu darbus lasīja un vērtēja rakstnieks V. Rūmnieks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja S. Tretjakova, filoloģijas doktore, redaktore M. Āboltiņa, UNESCO LNK Latvija ģenerālsekretāre B. Moļņika un LVA projektu koordinatore V. Līcīte-Meldere.

Uzvarētāju apbalvošana notika Dzimtās valodas dienas pasākumā 2017.gada 21. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Ar prieku paziņojam, ka 5.- 9.klašu grupā 1.vieta tika piešķirta Gustavam Ziemelim, savukārt Elīna Lamberte saņēma atzinību par labo vārdu nozīmes novērtēšanu attiecībās.

Pasākuma rīkotāji bija parūpējušies, lai visi konkursa dalībnieki gūtu prieku un gandarījumu, piedāvājot interesantu programmu. Ievadvārdus teica Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece Dagmāra Beitnere uzstājās ar priekšlasījumu “Labi vārdi Latvijai”. Savukārt Juglas vidusskolas angļu valodas skolotāja Solveiga Akmentiņa un viņas skolniece Māra Neļķe piedāvāja ideju, kā pētīt  savu vārdu no dažādiem aspektiem. Nelielu koncertu sniedza komponists Uldis Marhilēvičs un dziedātāja Antra Stafecka. Pasākuma dalībnieki pusdienoja restorānā „Klīversala”, kopīgi fotografējās un devās ekskursijā pa Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Latviešu valodas aģentūras izsludinātajos radošo darbu konkursos esam piedalījušies arī iepriekš, bet tik augsts mūsu skolēnu darba novērtējums ir pirmo reizi. Skolēnu darbi tiek apkopoti arī radošo darbu krājumā, ko saņem katrs autors.

Galerija

Latviešu valodas skolotājas