Olimpiskā diena

Olimpiskā diena Daugavas stadionā.

 Elizabete Zirnīte 12.a

2011. gada 30.septembrī Daugavas stadionā pulcējās vairāk nekā septiņdesmit skolu sportisti. Šī pasākuma galvenais mērķis bija radīt jaunās paaudzes interesi par sportu un Olimpisko kustību. Sportiskajām aktivitātēm Daugavas stadionā varēja sekot līdzi arī internetā un televīzijā , ikvienam bija iespēja līdzdarboties  kopīgā rīta rosmē  visai Latvijai. 

Olimpiskajā dienā piedalījās 5. – 12.klašu skolēni. Iļģuciema vidusskolas jaunieši šajā pasākumā pārstāvēja visas vecuma grupas.

Pēc  jautrās  rīta rosmes jaunieši sadalījās komandās un devas uz basketbola un volejbola laukumiem, kā arī uz stafešu skrejceļu, kur cīnījās par godalgotām vietām.6.-7.klašu grupā kopvērtējumā mūsu skolas komanda ierindojās 17.vietā. Mazliet labāk startēja 8.-9. klašu komandas, kopvērtējumā ieņemot 13.vietu.   Stafešu skrejceļā šogad 12.klases skolēni startēja apvienotajā komandā, kura pretstafetē pārliecinoši izcīnīja godalgoto otro vietu 70 skolu konkurencē.

 Nākamās sacensības bija 400 metru stafete. Stafeti uzsāka meitenes, kuras savā skrējienā palika trešās tikai tāpēc, ka kāda citas skolas komanda pārkāpa noteikumus skrējiena laikā. Vēlāk šo komandu diskvalificēja, tādējādi meitenes ieguva otro vietu.  Zēni uzrādīja otro labāko rezultātu savā skrējienā.

Kopvērtējumā 12.klašu komanda izcīnīja 2.vietu, kas ir labs rezultāts vairāk kā septiņdesmit komandu konkurencē.

Par saviem piedzīvojumiem Olimpiskajā dienā dalās Linda Spēlmane un Rihards Murāns 12.klases skolēni.

„Tā tik bija diena, saulīte spīdēja, gatavi startam. Dažas ķibeles gan bija. Aizmaldījāmies  slavenā Grīziņkalna takās un gandrīz nokavējām startu. Siltā atvasara lika zaudēt laika izjūtu.Tomēr laikus atgriezāmies stadionā un skrējām kā traki, lai arī citi dzirdētu par Iļģuciema vidusskolu. Mūsu sniegums bija lielisks. Pēc pasākuma, spēju teikt tikai to pozitīvāko, par skolu un skolēnu veikumu sacensībās,” savās emocijās dalījās Linda Spēlmane.

„O, es atceros to dienu, vieni prieki un laime. Visi cīnījāmies tikai par uzvaru un nemaz nepieļāvu domu, ka rezultāti būs slikti. Mēs esam un būsim labākie skrējēji un to neviens nemainīs. Rīta rosme visus pamodināja, un bijām gatavi startam,” par saviem piedzīvojumiem stāsta Rihards Murāns.

Kopvērtējumā Iļģuciema vidusskola ierindojās piektajā vietā.

Pasākuma noslēgumā savas komandas uzlielīja skolotāja Alda Juškevica:,,Visu vecuma grupu jaunieši godprātīgi cīnījās savās disciplīnās. Sportā, tāpat kā dzīvē, svarīga ir veiksme. Šodien mūsu skolas komandām veiksme stāvēja ļoti tuvu. Protams, vissvarīgākā ir fiziskā sagatavotība. Iļģuciema vidusskolas bērni sporto labprāt un aktīvi.” 

[Bildes apskatāmas galerijā "Olimpiskā diena"]