Pasākumi skolā

 Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā!

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) 2018./2019. mācību gadā uzsāka izglītības projektu velosipēdu vadītājiem “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā”. Projekta mērķis - velosipēda vadītāja apliecība katram bērnam velobraucējam! Lai to panāktu, CSDD piedāvāja organizēt velosipēdistu eksāmena kārtošanu savā skolā, skolas pedagoga vadībā.

Projektu varēja realizēt ikviens pedagogs – klases audzinātājs, sociālo zinību pedagogs vai cita priekšmeta skolotājs. 

Šajā projektā pieteicās arī mūsu skolas 4.b klase, klases audzinātāja Katrīna Zotova un 6.a kase, klases audzinātāja Aija Staģe.

CSDD ir izstrādājusi modernu un kvalitatīvu mācību līdzekli radošam darbam velosipēdistu satiksmes drošības izglītības nodrošināšanai un izveidojusi infrastruktūru eksaminācijai ikvienā Latvijas skolā.

Daudzi skolēni ikdienā kā savu transportlīdzekli ir izvēlējušies tieši velosipēdu. Ritenis viņiem sniedz brīvības sajūtu un reizē ir arī pirmais nopietnais pārvietošanās līdzeklis. Tas ir transportlīdzeklis, kurš jau no 10 gadu vecuma prasa mainīt savu attieksmi pret ceļu satiksmi, jo braucējs uz velosipēda ir vadītājs. Jāatceras, ka velobraucējs tieši tāpat kā gājējs arī ir  ļoti NEAIZSARGĀTS! Pārgalvība, neapdomība, satiksmes noteikumu nezināšana vai neievērošana var kļūt bīstama gan bērnam, gan arī citiem satiksmes dalībniekiem.

CSDD projekts “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” paredz nodrošināt skolas ar mācību līdzekļiem velosipēdistu izglītošanai, metodiskos ieteikumus pedagogiem mācību procesa nodrošināšanai un vēlas aktualizēt velosipēdistu eksaminācijas iespējas visās Latvijas skolās.

Nebūtu slikti, ka arī nākamajā mācību gadā vēl kāda klase pievienotos 4.b un 6.a klasei un arī iegūtu velosipēdista vadītāja tiesības savā skolā.

 

Aija Staģe

Katrīna Zotova