Projekti

Jauniešu iniciatīvas projekts “Izglītības iestāžu apzaļumošana” Iļģuciema vidusskolas teritorijā

Projekta mērķis – skolas centrālo apstādījumu rekonstrukcija.

Apstādījumos izvēlēti augi ar kontrastainu lapojumu, lai priecētu apmeklētājus visos gadalaikos, saglabājot esošos stādījumus.

Skatu priecēs 27 kokveida hortenzijas, tūjas, anemones, nokarenā pundurābele un krāsainās heihēras, kas mainīs savu krāsu līdz pat rudens saliem!

Apstādījumos izmantoti Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemēroti augi.

Paldies visiem, kuri piedalījās un aktīvi atbalstīja projekta norisi. Paldies kolēģiem, skolēniem un tehniskajiem darbiniekiem par ieguldīto darbu, kā arī Rīgas domes Izglītības,  kultūras  un sporta departamentam par iespēju piedalīties un realizēt projektu, un  SIA Baltezers komandai par kvalitatīvo stādu materiāliem.

Īpašs paldies Andai Kokorēvičai par konsultācijām un atbalstu projekta īstenošanā. 

 Galerija


“Pasaule ir kā grāmata, bet tie, kuri neuzdrošinās ceļot, izlasa tikai vienu tās lapu” - Sv. Augustīns


Septembra otrajā nedēļā, kamēr citi skolēni vēl atvadījās no aizraujošās vasaras un jau centās pielāgoties skolas dzīvei, 19 mācīties un ceļot griboši Iļģuciema vidusskolas skolēni kopā ar angļu valodas skolotājām Indru Egli un Guntu Tropu devās uz anglu valodas nometni “International Village” kalnainajā Slovākijā, lai ne tikai mācītos un pilnveidotu savas valodas prasmes, bet arī lai iepazītu citas kultūras un dalītos ar latviešu tradīcijām.

Nedēļas laikā mēs komunicējām un sadraudzējāmies gan ar vienaudžiem no Beļģijas, Polijas, Spānijas un Rumānijas, gan ar projekta skolotājiem no ASV, Īrijas un Austrālijas. Tieši viņu vadītajās nodarbībās mēs vienlaikus gan iepazināmies cits ar citu, gan arī pilnvedojām savas angļu valodas prasmes, sarunājoties tikai angliski, savukārt pēcpusdienas nodarbībās ikviens varēja pārbaudīt savas spējas, piem., kāpjot kalnos vai būvējot putnu būrīšus, kā arī iemācīties jaunas dejas, gatavot suši, utt.

Mēs izglītojāmies ne tikai projekta nodrošinātajās nodarbībās, bet arī mūsu skolotāju organizētajās ekskursijās uz iespaidīgo Spišas pils kompleksu turpat Slovākijā, Aušvicas koncetrācijas nometni Polijā un Augstajiem Tatriem uz abu šo valstu robežas.

Varētu šķist, ka nedēļa ir salīdzinoši ilgs laiks nometnei tik tālu prom no mājām, lai paspētu gan mācīties, gan izklaidēties, gan arī sailgoties pēc mājām, tomēr ikkatrs, kas šogad bija Slovākijā atzīs, ka laiks paskrēja kā ar vēja spārniem un ar nedēļu nometnē nav gana. Mūsuprāt, šī bija lieliska izdevība ne tikai pilnveidoties, runājot angliski, un iegūt jaunus draugus visapkārt pasaulei, bet arī ieraudzīt dzīvi no jauna skatu punkta. Uzvarētāji noteikti bija tie, kas uzdrošinājās izkāpt no savas komforta zonas un paši rāvās komunicēt, mācīties un izbaudīt laiku tur. Mēs izdzīvojām katru mirkli nometnē, uzklausījām ārzemju skolotāju padomus un no tiem mācījāmies, jokojām, smējāmies un arī raudājām, atvadoties no cilvēkiem, kas nedēļas laikā kļuva mums īpaši tuvi un mīļi. Atmiņas, ko radījām šīs vienas neatkārtojamās nedēļas laikā, mūs pavadīs visu atlikušo dzīvi.

Mēs gribētu pateikt milzīgu paldies ne tikai foršajiem nometnes “International Village” organizatoriem un vadītājiem, bet arī mūsu superīgajām angļu valodas skolotājām Indrai Eglei un Guntai Tropai par piedāvāto iespēju, uzticēšanos un rūpēm par mums visas nedēļas garumā.

Paldies!

 

Rakstu sagatavoja

12.klases skolniece Una Zvirbule

 Galerija