Karjeras izglītība

6.martā 11.klasei stundas vadīja Swedbank darbinieki

 Skolotājiem bieži ikdienā ir nācies dzirdēt skolēnu uzdoto jautājumu: “Kur dzīvē noderēs zināšanas, kas iegūtas skolas solā?”

Swedbank praktisko mācībstundu programma “Dzīvei gatavs” palīdzēja mūsu skolas 11.klases skolēniem rast atbildi uz šo jautājumu un sasaistīt vairākos mācību priekšmetos (matemātikā, informātikā, ekonomikā, angļu valodā un klases stundā) apgūto ar reālo dzīvi.

Skolēniem bija iespēja iejusties finanšu profesiju lomās, analizēt, risināt dažādu situāciju problēmas. Matemātikā skolēni mācījās par statistikas elementiem, iekāpjot vērtspapīru brokera “kurpēs”.  Klases stundā, lai apspriestu mērķtiecības nozīmību un cēloņsakarību apzināšanos, banka piedāvāja sarunu par sava budžeta plānošanu, sākot patstāvīgu dzīvi. Ekonomikas uzdevumos bija iespējams izmēģināt kredītspeciālista profesiju. Informātikas stundu saturs tika iedzīvināts, runājot par finanšu drošību internet, iekāpjot bankas drošības speciālista “kurpēs”, bet angļu valodā jaunieši iejutās karjeras konsultanta lomā.

 


AICINĀM PIEDALĪTIES ĒNU DIENĀS

No 16.01.2017. skolēni var pieteikties izsludinātajām vakancēm ikgadējā karjeras izglītības programmā "Ēnu diena", kas šogad norisināsies 15.februārī. Pieteikties var portālā  enudiena.lv. Pieteikumi tiks pieņemti līdz 9.februārim.

Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Šogad "Ēnu dienas" tēma ir "neredzamās profesijas", aktualizējot sarunu par profesijām, kuru darba rezultātus katrs tieši vai netieši ikdienā izmanto, taču reizēm neaizdomājas, ka aiz šiem produktiem stāv vienas vai vairāku noteiktu profesiju pārstāvju komandas.

Skolēni savukārt izvērtē pieejamās vakances un piesakās uz trīs izvēlētajām vakancēm, rakstot motivācijas vēstuli. Ēnu devējs izskata motivācijas vēstules, izvērtē pieteikumus un apstiprina tos vai noraida. Ēnotājam trīs dienu laikā no ēnu devēja apstiprinājuma brīža jāapstiprina vakance no savas puses. Tālāk ēnu devējs sazinās ar saviem ēnotājiem personīgi un norunā tikšanos 15.februārī.

  

 


 

 

http://www.e-skola.lv/templates/thumb.php?id=Mi5JemdsaXRpYmEvUHViX2JpbGRlcy8wXzIwMTYvMTBfMjAxNi9LTjIwMTZfbG9nb19hcl9mb251ICgxKS5qcGc=&res=2

 KARJERAS NEDĒĻA NOSLĒGUSIES

Jau par tradīciju kļuvusī Karjeras nedēļa  mūsu skolā ir aizvadīta. Šī gada Karjeras nedēļas tēma bija “ES BŪŠU darba tirgū”.

Pasākumi gan Rīgas pilsētā, gan arī mūsu skolā bija ļoti daudzveidīgi: ekskursijas uz uzņēmumiem, dažādas daudzveidīgas nodarbības, semināri, lekcijas, konkursi, tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem (frizieri, floristu,  antīko mēbeļu restauratoru, sastatņu celtniecības un montāžas strādniekiem, grafisko dizaineru, stikla pūtējiem) utt.

Dažas klases apmeklēja gan Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, gan dažādu filiāļu bibliotēkas, arī uzņēmumus (zivju pārstrādes uzņēmumu „Gamma” zirgaudzētavu un sporta centru „Kleisti” u.c.), iepazīstoties ar dažādu profesiju pārstāvju darbu.

12.klases komanda pārstāvēja skolu Rīgas pilsētas atklāšanas pasākumā „Pilsētas medības”, bet skolēnu dome devās uz NVO biržu, lai iepazītos ar nevalstisko organizāciju darbību, 11.klases komanda cīnījās Latvijas Brīvo arodbiedrību asociācijas organizētajā konkursā „Zini. Ne mini!”, kurā pārbaudīja savas zināšanas par darba tiesiskajām attiecībām un darba drošību. Bet 4.b klases un 9.a klases komanda piedalījās konkursā „Profesiju sīrups”, kurā varēja izgaršot dažādas profesijas (automehāniķis, frizieris, medmāsa, ķīmiķis, florists, audēja, folkloras kopas mūziķis, vijolniece, antīko mēbeļu restaurators u.c.).

Lai iepazītos ar studiju programmām šajā augstskolās (Rīgas Stradiņu universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, RISEBA), vidusskolēniem bija iespēja tikties ar augstskolu pārstāvjiem.

Ļoti interesanta bija portāla „Prakse.lv” nodarbība, kuras laikā vidusskolēni izmēģināja arī darba interviju – pavisam netradicionālā, savdabīgā veidā, kā arī iepazinās ar šī portāla piedāvātajām iespējām darba prakses iegūšanai.

Par to, ko vēsta mūsu apģērbs un uzvedība, 11.,12.klases skolēni varēja aizdomāties RISEBA pasniedzējas Gunas Matules nodarbībā.

Diemžēl ar 2 nedēļām ir par maz, lai spētu aptvert visu, ko mēs vēlamies, tāpēc vēl 2 pasākumi mums ir paredzēti arī nākamnedēļ: pirmdien 11.,12.klases skolēni piedalīsies SEB bankas seminārā „Ienākumu un izdevumu plānošana. Karjeras attīstība un izaugsme”, bet 3.novembrī NavLimiti kustības aizsācējs Mārtiņš Krancs uzrunās 9.-12.klašu skolēnus nodarbībā  "Tu vari, Tev nav Limitu" ,  iedvesmojot viņus dzīvot dzīvi bez limitiem, svarīgi ir  ticēt sev un saviem spēkiem, ticēt tam, ka viss ir iespējams. Ir jāsapņo lieli sapņi, par tiem ir jācīnās.

Paldies visiem, kas piedalījās!

Paldies skolēniem, kolēģiem un vecākiem, kas palīdzēja pasākumus organizēt!

Galerija

 

 

Direktores vietniece izglītības jomā Guna Pudule

Karjeras izglītības darba koordinatore Zeltīte Liepiņa


http://www.e-skola.lv/templates/thumb.php?id=Mi5JemdsaXRpYmEvUHViX2JpbGRlcy8wXzIwMTYvMTBfMjAxNi9LTjIwMTZfbG9nb19hcl9mb251ICgxKS5qcGc=&res=2

Aktualizējot savlaicīgas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā, šonedēļ 25 Latvijas pilsētās un novados sākas ikgadējais pasākumu cikls Karjeras nedēļa. Iedziļinoties šī gada tēmā “ES BŪŠU darba tirgū”, jaunieši varēs tuvāk iepazīt Latvijas darba vidi, tās noteikumus, profesijas un to pieprasījumu.

Vairāk nekā 500 ārpusskolas pasākumos visā Latvijā jaunieši varēs satikt vietējos darba devējus savā pilsētā un novadā, doties ekskursijās uz uzņēmumiem, apmeklēt profesionālās un augstākās izglītības iestādes, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, piedalīties radošajās darbnīcās, profesiju meistarklasēs un aizraujošos konkursos, kā arī saņemt karjeras konsultācijas.

Plašs pasākumu klāsts būs pieejams arī mūsu skolā. (Skat.pielikumu!)

Mūsu skolā notiks ikgadējais starpskolu konkurss “Profesiju sīrups” 4.klašu komandām. Savukārt skolas 9.a klases komanda piedalīsies “Profesiju sīrupā” Imantas vidusskolā. Bet vidusskolas komanda piedalīsies erudīcijas spēle “ZIINI! Ne MINI!”. Aktīvi izmantojam arī pilsētā piedāvātās ekskursijas uz uzņēmumiem, bibliotēkām un citām iestādēm un pasākumiem. Rīgā un mūsu skolā pasākumi turpināsies arī nākamnedēļ.

Vairākās pilsētās, tostarp arī mūsu skolā, Karjeras nedēļas laikā būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu “Kvanta kods”, kurā ar Latvijas Universitātes profesora un kvantu fiziķa Vjačeslava Kaščejeva stāstu jauniešus mudinās uzcītīgāk mācīties fiziku un arī izvēlēties studēt fiziku.

Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 25 Latvijas pilsētās un novados. Visā Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

Karjeras nedēļas pasākumu programma 25 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnē: www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos Facebookfacebook.com/KarjerasNedela un Draugiem.lvdraugiem.lv/viaa

Karjeras nedēļas plāns