Karjeras izglītība

 

"Profesiju sīrups"Mēs visi zinām, ka profesijas izvēle ir grūts lēmums. Tāpēc, Iļģuciema vidusskolas 3. klases jau laicīgi iepazīst profesiju daudzveidību.

Desmit atsaucīgi un radoši vecāki, pastāstīja un parādīja, kādas iemaņas un zināšanas nepieciešamas viņu profesijā! Skolēni atzina, ka katrā profesijā ir savi pozitīvie un  arī negatīvie aspekti, tāpēc profesijas izvēlei pievērsīs lielu uzmanību. 

Mīļš paldies vēlreiz sakāms - 

Frizierei Evai Lejmalniecei,

Nacionālo bruņoto spēku speciālo uzdevumu vienības virsseržants Jānim Timeniekam,

HIP-HOP deju skolotājam Edmundam Veizānam,

Manikīrei Aijai Cercinai,

Programmētājam Alvim Bērziņam,

Izmeklētājai nodokļu un muitas policijas pārvaldē Marinai Znotiņai,

Grāmatvedei Initai Ponomarjovai,

Operatoram, atslēdzniekam Rolandam Ažēnam,

Bērnudārza skolotājai Inesei Mažei,

Mēbeļu restauratoram Andrim Bataram.

Galerija


Mēs (12.kl) karjeras nedēļas ietvaros apmeklējām kompānijas “Draugiem group” ofisu. Ekskursijas laikā mūs iepazīstināja ar tās apakšuzņēmumiem, viņu ideoloģiju, politiku. Uzņēmums nodarbojas ar aktuālu ideju īstenošanu produkta veidā, piemēram “Printful”, “GiftCardinfo.lv”, “zip.lv”, “Istabai”, u.c. Tika īpaši uzsvērts, kā veidot veiksmīgu karjeru, sākot sevi attīstīt un pilveidot jau tagad. Lielākai ieinteresēšanai, mums rādīja šī uzņēmuma darbinieku veiksmes stāstus. Jānis Palkavnieks izrādīja telpas un jaunākās tehnoloģijas ar kurām uzņēmums strādā. Šī pieredze mums kā 12.klasniekiem bija ļoti noderīga un tā daudziem palīdzēja veikt izvēli turpmākajai nākotnei.


„Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Projekts “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Iļģuciema vidusskolā norit 01.09.2018. – 31.12.2020. Projekta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.

Projektā ir iesaistīti visi Iļģuciema vidusskolas skolēni. Viņi darbojas, iepazīstot darba pasauli, pēta izglītības iespējas, strādā ar savu pašvērtējumu un mācās pieņemt karjeras lēmumus. Projekta ievaros tiek organizētas ekskursijas, meistarklases, diskusijas un nodarbības ar dažādu jomu profesionāļiem, kā arī tiek pilnveidotas skolēnu kompetences ikdienas mācību procesā.

2017./2018.m.g. Iļģuciema vidusskolā ar projekta finansiālu atbalstu notika 8 pasākumi: Mūzika – ne tikai māksla, bet profesija”, “Ražots Latvijā”,  “Amatnieks algu pelna”, “Pats sava ceļa gājējs”, Izglītības izstāde “Skola 2018”, “Zinātne un darbs”, “Profesija – aktieris. Skaistie mirkļi un ikdienas darbs”, “Kas es esmu? Kā man būt?”. Pasākumos skolēni iepazinās ar darba pasauli un tikās ar dažādiem uzņēmējiem – Dāvi Dudeli, Antonu Stepanovu, kā arī radošo profesiju pārstāvjiem – Raimondu Celmu un Ernestu Mediņu. 9.-12.klašu skolēniem izaicinājums bija strādāt ar pašnovērtējumu, analizējot sevi un uzstādot sev jaunus mērķus, kā arī izvērtējot izglītības iespējas Latvijā un ārzemēs. Savukārt, zinātni un darba tirgu vienā veselumā sapludināja labaratorium.lv pārstāvji.

          Kopumā apguvām 5 406 EUR lielu finansējumu, kas deva iespēju paplašināt mūsu skolēnu redzesloku, intereses un skatījumu uz iespējamo karjeras izvēles.

 

 


Vakances