Skolas soma

 


Ieskats un pārdomas

par  «Latvijas skolas somas» atklāšanas koncertu

 

2018.gada 6.septembrī “Arēnā Rīga ” iniciatīvas  ‘’Latvijas skolas somas ‘’  atklāšanas pasākumā 6000 skolēni no visas Latvijas, no ikviena Latvijas novada, no  mūsu skolas 5.-9. klašu pārstāvji  piedalījās interaktīvās darbnīcās un varēja vērot koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”.

Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Koncertā uzstājās Rūta Dūduma, The Ludvig, Laima Jansone un DJ Monsta, grupa “DaGamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, Justs, grupa “Auļi”, soprāns Līga Gita Zīriņa, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji un citi mākslinieki. Latviešu autoru skaņdarbos atspoguļojās Latvijas mūzikas attīstība cauri laikiem, tautas mūzikas saspēle ar šodienas muzikālajām iespējām:

 

“Šis viss pasākums ir organizēts ļoti labi. Mūzika ieinteresēja, tajā bija gan klasika, gan roks, gan reps. “Skolas somas” organizatori, manuprāt, ir apvienojuši neapvienojamos mūziku žanrus, un tas ir neaptverami milzīgs plus. Pūlis milzīgs, bet kā gan tik foršs un aizraujošs pasākums var apieties bez 6 tūkstošiem cilvēku?”

Beatrise Ivanovska, 6.b klase 

 

“Man pasākums ļoti patika, varbūt tieši tāpēc, ka mūzika bija enerģiska un  notika priekšnesums, kurā bieži savienoja nesavienojamas lietas, veidojot ko lielisku. 

Iedvesmojošie vārdi un teikumi lika sajusties lepnai un drosmīgai. 

Ļoti novērtēju, ka Latvijā kas šāds notiek-tas liek lepoties par savu valsti un iepazīt visu no jauna.”

Ieva Ruģele, 7.klase

 

““Latvijas skolas somas” organizētāji ļoti iepriecināja ar bezmaksas ūdeni un sviestmaizēm. Ļoti iepriecināja koncerta organizētība, kā arī tas, ka koncertā tika dziedātas un spēlētas dažādu žanru dziesmas, tādā veidā spējot izpatikt katram esošajam cilvēkam koncertā. Koncerta laikā bija patīkama atmosfēra, kuras dēļ varēja pilnībā izbaudīt koncertu.”

Santa Luīze Stivriņa, 8.b klase

“Man patika koncerts un izstādes. Mani iepriecināja priekšnesums, kurā brauca ar velosipēdiem, un tie, kur dejoja bērni. Mani sajūsmināja tie brīži, kad daudzi cilvēki ieslēdza sava telefona gaismiņas un šūpoja priekšnesumu laikā.”

Harijs Meisters, 5.c klase

 

“Man ļoti patika dziedātāju un dejotāju uzstāšanās, jo tās bija ļoti labi izdomātas, prožektori apkārt spīguļoja un sirds priekā strauji pukstēja. Laikam man ilgi saglabāsies atmiņas par to, kā puiši uz saviem velosipēdiem pildīja trikus, jo to bieži koncertos nevar redzēt! Atmiņā palika arī tas, ka daudzi cilvēki izvilka savus telefonus, ieslēdza lukturīšu, pacēla telefonus gaisā un šūpoja viņus. PALDIES PAR KONCERTU UN "SKOLAS SOMAS" VADĪTĀJIEM PAR MAISIŅIEM UN BRĪNIŠĶAJIEM PRIEKŠNESUMIEM!” :)


Dinija Zīberga, 5.b klase

 

“Pasākums ,,Skolas soma” man lika aizdomāties par maniem sapņiem, kurus es gribētu īstenot. Man ļoti patika pasākuma vadītāja tēzes, kuras tika izteiktas koncerta pauzēs. Tādas frāze kā ,,katrs ir atšķirīgs” un ,,jūs spēsiet visu, ko gribēsiet” man bija kā iekšējā spēka vilnis. Mani ļoti aizrāva koncerta akustika, klausoties katru uzstāšanos, es spēju iedziļināties katrā vārdā un pat dziesmu notīs. Mani ļoti pārsteidza zāles noformējums. Spilgtās krāsas, prožektori un zāles kārtojums ļoti iepriecināja aci, viss bija izplānots un pārdomāts. Bet, runājot par cilvēkiem, kuri piedalījās pasākumā, no viņiem vajag ņemt piemēru. Smaids sejā, labs garastāvoklis un dzīvesprieks dāvāja man simtiem emociju. Es esmu ļoti iepriecināta un sajūsmināta par to, ka man tika dota iespēja apmeklēt tādu pasākumu.”

Džuljeta Štikāne, 9.a klase

 

Man ļoti patika koncerts. Atmosfēra “Arēnā Rīga” bija lieliska. Esmu priecīgs par šādu piedzīvotu pieredzi.

Dāvis Skuja, 6.a klase

Apmeklējot "Latvijas skolas somas" atklāšanas koncertu mani pārņēma fantastikas sajūtas, ka esmu starp šiem 6 000 skolēnu. Šajā koncertā mani sajūsmināja bērni, kuri ar neatlaidību aktīvi dejoja, kā arī dziedāja, padarot koncertu par baudāmu. Man prātā palikusi mazā interaktīvā istaba, kura visa klājās košās krāsās, veidojot ziedus un atgādinot par Latvijas dabas skaistumu. Atgriežoties mājās no pasākuma, es guvu pozitīvas emocijas visai nākamajai mācību nedēļai.

Dārta Eglīte, 9.b klase

Man patika tas, ka katra detaļa bija pārdomāta, sākot ar tērpiem un beidzot ar apgaismojumu un mūziku. Bija jauki redzēt ne tikai tautas dejas, bet arī to, kā Latvija laika gaitā mainījusies no senatnes līdz mūsdienām, un to, kā viņi šajā pasākumā iesaistījuši mūsu valstī slavenus cilvēkus šobrīd. Vislabāk man patika, kā spēlēja vijolnieks Daniils Bulajevs.

Grēta Volkoviča, 5.a klase

Biju gaidījis, ka būs parasts klasiskās mūzikas koncerts. Tāpēc mani patīkami pārsteidza gan atraktīvais temps, gan mūsdienīgais izpildījums. Piemēram, ātrā vijoles spēle, kur likās, ka orķestris netiek līdzi vijolniekam.

Tāpat man patika multimediju istaba, zīmēšana smiltīs un mūzikas spēle uz santehnikas trubām.

Vjačeslavs Voliņecs, 8.a klase

Iespaidus un pārdomas apkopoja iniciatīvas “Latvijas skolas soma” skolas koordinatore Astra Tukiša

 


Iniciatīva „Latvijas skolas soma” 

Sākot ar 2018. gada septembri, mūsu skola iesaistās iniciatīvā „Latvijas skolas soma”, kas  ir lielākā valsts simtgades dāvana ikvienam Latvijas 1. - 12. klases skolēnam. Iniciatīva veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratni, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1. – 12. klases skolēns klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazīst zinātnes sniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

MK noteikumi paredz, ka no 2018. gada 1. septembra līdz 2018. gada 31. decembrim iniciatīvas īstenošanai pieejamā summa veidojas, ņemot vērā skolēnu skaitu  skolā uz 1.sepembri un reizinot to ar 7 eiro. 

Mūsu skolas 1.-12.klašu skolēniem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros būs iespēja klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

 „Latvijas skolas soma” piešķirtais finansējums tiks izmantots:

·         kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem mācību procesa ietvaros, sedzot ieejas biļešu, dalības maksu, transporta pakalpojumu utt. izmaksas

·         izglītības iestādēs notiekošo viesizrāžu un profesionālo radošo projektu, izrāžu, performanču, darbnīcu utt. norišu izmaksām.

Š.g.6.septembrī piedalīsimies Rīgas domes un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja rīkotajā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”  „Arēna Rīga”.

 

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” skolas koordinatore Astra Tukiša

 

 


Vakances