Skolas Zvirbulis

SKOLĒNU ATSAUKSMES UN VIEDOKLIS PAR SKATUVES RUNAS KONKURSU „IĻĢUCIEMA VIDUSSKOLAS ZVIRBULIS”

Ik gadu Iļģuciema vidusskolā notiek daiļrunāšanas jeb skatuves runas konkurss. Katru gadu tas pulcē vairākus desmitus skolēnu no 1.-12. klasei. Arī šogad skolā norisinājās šis pasākums. 2015./2016. mācību gadā tas pulcēja 106 skolēnus no dažādām klašu grupām. Šogad šis konkurss norisinājās 13. novembrī skolas multimediju kabinetā un ilga visu dienu ( no 8.30 līdz pat 15.00 ).

„Šādi konkursi palīdz skolēniem attīstīties,” atzīst daudzi skolotāji, bet vai tāpat uzskata arī skolēni? Nolēmu apkopot skolēnu viedokļus un atsauksmes par šo konkursu.

          Kopumā dienas laikā paspēju apjautāt aptuveni 15 skolēnus dažādās klašu grupās. Kopējais secinājums apkopojot visas atbildes : skolēni šo konkursu uzskata par attīstošu, jo viņiem tad ir jāmācās no galvas dzeja vai proza, kas trenē viņu atmiņu. Tāpat skolēni atzina, ka šis konkurss ļoti motivē kaut ko darīt, piemēram, pilnveidot sevi, jo par piedalīšanos ikviens saņem pateicību un papildus vērtējumu. Tāpat skolēni sacīja, ka labprāt piedalīsies konkursā arī nākamgad, jo tas palīdz arī novērtēt citus skolēnus un liek aizdomāties par to, kas savā runas prasmē vēl būtu jāuzlabo. Tāpat bija skolēni, kas atzina, ka, pateicoties šim konkursam, iemācījās samazināt uztraukumu nopietnos brīžos.

          Galveno zvirbuļu galvu ieguvēji jeb pirmo vietu laureāti atzīst, ka šis konkurss ir kā neliela dzīves uzvara un gandarījums par sasniegto. Šis konkurss, viņuprāt, ir viens no labākajiem veidiem kā radoši izpausties, jo, stāstot attiecīgo dzejas vai prozas fragmentu, var runāt, izpaužot emocijas, kas ir ļoti interesanti, jo stāstījumu padara daudz nozīmīgāku.

          No manis intervētajiem skolēniem, neviens par šo konkursu neatsaucās slikti, tāpēc ikviens gribētu šo konkursu skolā piedzīvot arī nākamgad un vēlētos sevi tajā parādīt augstākajā līmenī.

Reportāžu sagatavoja Kristīne Okuņkova,

skolas muzeja pārstāve un skolēnu domes priekšsēdētāja


 Skatuves runas konkurss “Iļģuciema vidusskolas zvirbulis 2015”

         Patriotu nedēļas laikā notika skatuves runas konkurss “Iļģuciema vidusskolas zvirbulis”, kas pulcēja 106 dalībniekus. Konkurss notika šādās klašu grupās : 1.-2.klašu grupa (16 dalībnieki), 3.-4.klašu grupa ( 12 dalībnieki), 5.-6.klašu grupa ( 30 dalībnieki), 7.-8.klašu grupa ( 22 dalībnieki) un 9.-12.klašu grupa ( 26 dalībnieki). Novembris – laiks, kad mēs katrs domās meklējam atbildi uz jautājumu, ko mums nozīmē vārds “Latvija”. Arī konkursa dalībnieku uzdevums bija izvēlēties dzeju vai  prozu par Latviju – dabu, pilsētām, cilvēkiem, vērtībām, attiecībām , problēmām. Kā vienmēr konkursā, bija dzejoļi, kas atkārtojās visās vecuma grupās un pat vairāku dalībnieku izpildījumā, bet bija dalībnieki, kas bija rūpīgi pārdomājuši sava priekšnesuma izvēli. Skolēnus vērtēja skolotājas Andra Brice, Zaiga Sudareva, Astra Tukiša, Guna Pudule un Sandra Zaiko, skolas bibliotekāre Ranuta Bierande un teātra studijas “Kuššš…” vadītāja Līvija Roze.

17. novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītā svētku pasākuma laikā tika apbalvoti šī konkursa uzvarētāji un diplomus un atzinības saņēma pasākuma dalībnieki.

 

Par labiem panākumiem un skolas tēla popularizēšanu skatuves runas konkursā “Rīgas zvirbulis” Kurzemes rajonā un Rīgas pilsētā tika piešķirta nominācija “Lielais Iļģuciema vidusskolas zvirbulis 2015”. Balvas saņēma

Sofija Ozoliņa ( 1.a),

Kristiāns Kalniņš ( 4.b),

Arturs Jirgensons ( 9.b)

un Krista Keisele ( 12.klase).

 

Par labāko priekšnesumu grupā tika piešķirta nominācija “Mazais Iļģuciema vidusskolas zvirbulis 2015” un diploms par 1.vietu. Šo nomināciju ieguva

Aleksis Vilde ( 1.a),

Grēta Volkoviča ( 2.a),

Regnārs Kalniņš ( 3.b),

Džuljeta Štikāne ( 6.a),

Marks Toniņš ( 10.),

Krišjānis Lamberts ( 10.)

un Kristīne Okuņkova ( 11.).

Šie skolēni gatavosies pārstāvēt mūsu skolu skatuves runas konkursā “Rīgas zvirbulis” nākamgad. Atsevišķās grupās dalībniekiem vēl nāksies savstarpēji sacensties, jo dalībnieku skaits no skolas ir ierobežots.

 

Diplomus saņēma arī 2. vietas ieguvēji:

Enija Nukševica ( 2.c)

Sofija Ozoliņa ( 1.a)

Anrijs Muravskis ( 3.b)

Emīlija Skrube ( 4.b)

Beāte Kobiņeca ( 6.a)

Raitis Riters ( 6.a)

Oskars Putāns ( 6.b)

Katrīna Borisova ( 7.b)

Viktorija Gansa ( 7.b)

Una Zvirbule ( 10.)

Sindija Blicāne ( 11.)

Roberta Zariņa ( 9.a)

            Diplomus par 3.vietu saņēma šādi skolēni :

Luīze Leila Čakstiņa ( 2.a)

Adrians Vizulis ( 1.b)

Modris Vīksna ( 1.a)

Marta Štrause ( 1.a)

Šarlote Frīdenberga ( 3.a)

Dāvis Skuja ( 3.a)

Alberts Bērtiņš ( 5.b)

Dzintars Zaduško ( 5.b)

Vjačeslavs Voliņecs ( 5.a)

Evelīna Strazdiņa (6.a)

Jēkabs Toniņš ( 6.a)

Dārta Eglīte ( 6.b)

Ance Lelde Laviņa ( 6.b)

Elīna Lamberte ( 6.b)

Daniela Osipova ( 6.b)

Anna Gulbe ( 6.b)

Alise Amanda Ūdre ( 6.b)

Ilva Opmane ( 8.a)

Valērija Vaņugina (8.b)

Daniela Gulbe ( 7.b)

Dmitrijs Balutins ( 7.b)

Megija Mertena ( 9.b)

Emīls Rūdolfs Bērtiņš ( 9.b)

Elmārs Pukjāns ( 9.b)

Samanta Bernadeta Skangale ( 10.)

Kristaps Gailis ( 10.)

Edgars Bērziņš ( 10.)

 

            Pārējie dalībnieki par dalību konkursā saņems atzinības, ko stundu laikā izsniegs latviešu valodas skolotājas.

 

            Paldies skolēniem par patriotiskajiem priekšnesumiem, paldies vecākiem par svētku tērpu sarūpēšanu un atbalstu, paldies kolēģēm par skolēnu sagatavošanu konkursam!

Galerija                                                                                                

Latviešu valodas MK