Skolotāju diena

 SKOLOTĀJU DIENA IĻĢUCIEMA VIDUSSKOLĀ

Katru gadu oktobra pirmajā svētdienā Latvijā tiek atzīmēta skolotāju diena. Šogad, 2015. gadā, skolotāju diena iekrita 4.oktobrī, tāpēc skolā pasākumi par godu šai dienai tika organizēti 2.oktobrī. Arī Iļģuciema vidusskolas skolēni piektdien aktīvi iesaistījās mīļoto skolotāju sveikšanā un sumināšanā.

Savā svētku brīdī skolotāji paši iejutās skolēnu ādā. Skolotāju stundu vadīja 12. klases skolniece Krista Keisele, kas, iejutusies amizantas, pusmūža pasniedzējas gados, izklaidēja skolotājus. Stunda sākās ar nelielu atziņu krājumu un ievadu par skolotāja profesiju. Turpinājumā skolotājiem tika parādīts skolēnu filmēts video, kur gan absolventi, gan arī paši mazākie skolas skolēni ar mīļiem sveicieniem sveica skolotājas skolotāju dienā. Pēc šī video noskatīšanās, skolotāju priekšā uzstājās divas piektās klases meitenes, dziedot pāris saulainas dziesmas, lai liktu skolotājām pasmaidīt. Pēc pozitīvu emociju uzņemšanas, skolotājiem bija jāveic arī pirmais mācību uzdevums – jāuzzīmē savs psiholoģiskais portrets. Tas bija jāzīmē ar aizvērtām acīm, uzklausot norādījumus. Pēc katras ķermeņa daļas uzzīmēšanas, skolotājiem bija jāpaceļ rokas gaisā. Pa to laiku skolēni staigāja pa klasi un, skolotājiem nemanot, pagrieza lapu citā virzienā. Gala zīmējumi jeb psiholoģiskie portreti iznāca diezgan smieklīgi. Skolotāji tika nodrošināti ar smieklu devu, arī pasākuma organizatori bija ļoti apmierināti ar tā norisi.

Pirmās mācību stundas beigās katram skolotājam 11. klases skolēni uzdāvināja puķes, simbolizējot visu skolēnu pateicību par skolotāju ieguldījumu viņu mācību darbā. Pēc puķu pasniegšanas, skolotājiem tika pasniegta tase kafijas un kūciņas. Šādā pacilātā svētku atmosfērā skolotāji gremdējās sarunās par saviem zīmējumiem.

No skolēniem dzirdēju, ka viņi biežāk vēlas redzēt skolotājus tik smaidīgus kā skolotāju dienā, jo tad arī stundās mācīties kļūst daudz patīkamāk un saldenā puķu smarža, kas virmo klasē, uz neilgu laiku apreibina gan skolotājus, gan skolēnus.

Galerija

Reportāžu sagatavoja  Kristīne Okuņkova,

skolas muzeja pārstāve un skolēnu domes priekšsēdētāja.