Skolu draudzības spēles apskats

 Skolu draudzības spēles apskats.

Rihards Murāns 12.a 

Iļģuciema vidusskolas atvērto durvju dienā zēnu florbola komandas kapteinim Rihardam Murānam tika piedāvāta iespēja spēlēt draudzības spēli pret Rīgas Valdorfskolas pamatskolas komandu, kuru ierosināja kāds atvērto durvju dienu viesis, Rīgas  Valdorfa skolas pārstāvis.

Iļģuciema vidusskola ir atvērta jaunai pieredzei, tieši tāpēc pēc skolas direktores Ivetas Tauriņas aicinājuma vidusskolnieki pieņēma viesu ielūgumu uz spēli.

Tika norunāta spēles vieta, laiks, kā arī skolu pārstāvji vienojās par spēles noteikumiem. Spēle norisinājās 2012. gada 11. maijā plkst. 18.30 Iļģuciema vidusskolas sporta zālē atbiltoši valstī pieņemtajiem florbola spēles noteikumiem.

Spēles sākumu ļoti aktīvi iesāka Rīgas Valdorfa skolas jaunieši, kuri neļāva slinkot laukuma saimniekiem. Tomēr ilgi nebija jāgaida, lai mājinieki ātri vien izmantotu viesu kļūdas aizsardzībā, kā rezultātā bumbiņa atrada ceļu viesu sargātajos vārtos. Taču tas neietekmēja viesu aktīvo spēli laukumā, tika demonstrēts liels  gribasspēks parādīt sevi kā konkurētspējīgu pretinieku. Iļģuciema vidusskolas komanda spēlēja saskaņoti, bez rupjām kļūdām, protams, gadījās arī kļūdīties un  „iekrist” pretinieku ātrajos pretuzbrukumos.

Rīgas Valdorfa skolas komandai ir nepietiekama spēļu pieredze un nedisciplinēta uzvedība,ko pierādīja spēles gaitā radušās nesaskaņas laukumā, manuprāt, tas tikai tādēļ, ka laukuma saimnieki kontrolēja spēles gaitu, kas, protams, nebija patīkami viesiem. Kad rezultāts sasniedza 8:3 Iļģuciema vidusskolas komandas labā, spēles liktenis bija izlemts. Jāatzīmē, ka, lai gan rezultāta starpība bija liela, Valdorfa skolas komanda nepadevās un izrādīja pretestību arī atlikušajās spēles minūtēs. Mājinieku vārtsarga kļūdas viesi spēja izmantot. Iļģuciema vidusskolas jaunieši demonstrēja skaistu un prasmīgu florbola spēli savā laukumā. Izmantojot garas un precīzas piespēles, bumbiņa vārtos pabija vēl vairākas reizes. Protams, neizpalika arī individuālas meistarības demonstrējumi abu komandu izpildījumā. Spēles beigu rezultāts bija 15:5, tātad Iļģuciema vidusskolas komanda uzvarēja.

Liels paldies aktīvajiem skatītājiem, kuru atbalstu novērtē ikviens Iļģuciema vidusskolas komandas spēlētājs un komanda kopā. Paldies arī Rīgas Valdorfa skolas jauniešiem, kuri ar florbola spēli aicināja kļūt draudzīgākiem. Pēc manām domām, viņi guva vērtīgu profesionālo pieredzi.

[Bildes apskatāmas galerijā "Draudzības spēle pret Rīgas Valdorfa skolu"]